wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Lemublog2 » Między nami, lemurami!
Kontakt
 • Ogród Śląski Antoni Żurek
  ZwierzetaEgzotyczne.pl
  NIP: 645-212-45-02
 • E-mail:sklep@zwierzetaegzotyczne.pl
 • Telefon32 284 43 83
  32 380 15 30
  794 367 394
 • Godziny działania sklepupn-pt 9.00 - 19.00
  w soboty 9.00 - 17.00
  i każdą niedzielę 10.00-17.00

Między nami, lemurami!

Data dodania: 01-02-2018

W związku z licznymi pytaniami pt. "Jak to jest trzymać takiego zwierzaka w domu?", postanowiliśmy przybliżyć wam trochę ten temat.
 

Wszyscy kojarzą lemury katta z uroczymi "Julianami" z bajki Madagaskar ;) . Jeżeli interesują Cię te pełne energii futrzaki lub zastanawiasz się czy jest to odpowiedni towarzysz dla Ciebie to zapraszam do śledzenia naszego bloga. Będziemy pokazywać i opisywać dla was "prawdziwe życie" w domu z lemurami. Zapraszam więc do lektury i oglądania, być może uda nam się rozwiać chodź trochę wątpliwości lub odpowiemy na kilka nurtujących pytań ;)
 

Scotti przy jedzeniuScotti i Sally. Prawie dwuletnie rodzeństwo lemurów katta mieszkające razem z nami. Urodziły się jako bliźniaki w Ogrodzie Śląskim w Świerklańcu. Są to zwierzęta stadne, potrzebujące dużo atencji człowieka, więc z nami robią praktycznie wszystko. Przy tej parce chwila prywatności jest naprawdę cenna ;).
 

Dziś zaczniemy może od "rodzinnych" posiłków. Niby nic prawda? A jednak... Jak się okazuje przy tych sprytnych, długich ogoniastych wcale nie jest to takie proste. Trzeba przecież skosztować czy to co człowiek akurat w tym momencie ma w misce nie jest aby za mdłe. A jeszcze jak się trafi, że jest to coś o wiele, wiele lepszego (czyli praktycznie zawsze wg. nich) niż one dostały no to przecież jak to tak mamy i się nie podzielimy?! Więc trochę jak z kotem, dzielisz się albo bronisz swojego! Nie chcesz się podzielić? Spokojnie i tak prędzej czy później wymiękniesz, bo "oczy kota ze Shreka" opanowane one mają do perfekcji. Jesteś twardy i asertywny? Nie, to znaczy nie i koniec? W takim razie refleks trzeba mieć idealny, gdyż są to mistrzowie podkradania. Podsumowując lemur ZAWSZE stara się jednak dostać do Twojego jedzenia i w 80% przypadków, udaje mu się. Albo podzielisz się po dobroci albo toczysz wojnę o jedzenie ;)
 

Skoro poruszamy temat jedzenia, warto wspomnieć o tym co lemury mogą i lubią jeść. Wiadomo, że są to roślinożercy, z racji tego uwielbiają m.in. warzywa i różne owoce takie jak: banany, arbuzy, maliny, jagody, jabłka i inne słodkie owoce lecz NIE MOGĄ dostawać cytrusów!

Oprócz warzyw i owoców zajadają się makaronem (ugotowanym), miodem (tylko w małych ilościach i od czasu do czasu!), ziołami i orzechami oraz liofilizowanymi owocami. Układając im menu trzeba pamiętać o zróżnicowanej diecie bogatej w witaminy. Są to zwierzęta, które mało piją. Wodę pobierają w pokarmie ale nigdy nie pogardzą słodką herbatą. Tu trzeba podkreślić, że mogą ją dostawać tylko jako "przysmak" w niewielkich ilościach i nie za często gdyż herbata zawiera teinę (substancje pobudzającą), a cukier jak wiadomo w większych ilościach dla jakichkolwiek zwierząt nie jest wskazany.


Przejdź do strony głównej